THERMO-SHIELD® ÜRÜNLERİ

THERMO-SHIELD® ROOF - ÇATI

roof

Formülünde seramik kürecikler bulunan ısı yansıtma ve yayma değeri yüksek (%99) ısı kalkanı görevi yapan bir malzemedir. Maksimum enerji tasarrufu ve su yalıtımı sağlar. Her iklim koşuluna dayanıklıdır. Yüzeye çok iyi yapışır, Esnektir, üzerinde yürünebilir. A sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir.
Thermo-Shield® Çatı sıradan bir çatı kaplama malzemesinin çok ötesine geçen bir üründür. Uygulama talimatlarına uyularak kullanıldığında ürün 10 yıl garantidir.
10’uncu yılda ilk uygulamada kullanılanın yarısı kadar bir malzeme ile tekrar yapılması halinde garanti süresi 10 yıl daha uzayarak 20 yıla çıkar. Thermo-Shield® Çatı malzemesi düz, su toplanan sorunlu çatılarda dahi %100 su yalıtımı sağlar.
Uygulama kolaylığı ve metrekare birim maliyet avantajı ile öne çıkan bir üründür. 1980’lerden bu yana her türlü çatı yüzeyine yapılan uygulamalar günümüze kadar sorunsuz olarak işlev görmektedir. Yapının dış etkenlere en çok maruz kalan kısmı olan çatılarda yalıtımı gereken başlıca etmenler su, ısı, ışık/radyasyon ve sestir. Thermo-Shield® Çatı tüm bu yalıtım ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılayan bir çatı kaplama malzemesidir.
Thermo-Shield® ürünlerinin temel bileşeni olan uzay teknolojili seramik kürecikler sadece uygulandığı yüzeyi korumakla kalmaz malzemenin kendisini de uzun yıllar boyunca korur. Bu özellikler Thermo-Shield® Çatı  kaplamalarını günümüzde en dayanıklı, her türlü iklime karşı mukavemetli yalıtım malzemelerden biri olarak ön plana çıkarır.
ABD Enerji Bakanlığı için Oak Ridge Ulusal Laboratuvarları tarafından yansıtıcı çatı kaplamaları üzerinde yapılan 3 yıllık deneyler Thermo-Shield® Çatı malzemesinin yansıtıcılık ve ısı yalıtımı konusunda üstünlüğünü ispatlamıştır. Bitümle, membranla, shingle’la, yapıştırıcıyla, alev tabancasıyla yapılan karmaşık ve komplike işçilik ve işlemler gerektirmeyen Thermo-Shield® Çatı, boya sürme kolaylığında herkes tarafından uygulanabilecek bir malzemedir.

THERMO-SHIELD® EXTERIOR - DIŞ CEPHE

Seramik kürecikli yapısıyla hem mükemmel bir ısı yalıtımı hem de su ve ses yalıtımı sağlar. Değişken geçirgenlik özelliği ile duvarın nefes almasına olanak sağlar, küflenme, nemlenmeyi önler. Çatlakları mühürler. Rulo veya tabanca ile kolaylıkla uygulanır. İsteğe göre renklendirilebilir. Rengi zamanla solmaz. A sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir.
Thermo-Shield® Dış Cephe kaplamaları, çatlama, pullanma, soyulma veya solma yapmaz. En parlak renk tonları dahi canlılığını ve parlaklığını çok uzun yıllar devam ettirir: mavi renk mavi, sarı renk sarı, yeşil renk yeşil, kırmızı renk kırmızı olarak kalır, en zorlu iklimde de dahi solup gitmez.

THERMO-SHIELD® EXTERIOR – DIŞ CEPHE Esnek, birleşim/kaynak yeri olmaksızın cepheyi tek parça olarak kaplayan Thermo-Shield® Dış Cephe sistemi her türlü yüzeye sıkıca yapışır, çatlakları doldurur ve yeni çatlak oluşumlarını engeller.
%100 su yalıtımı sağlar. Bununla birlikte nefes alır, duvarlarınızda nemlenmeye, yosunlaşmaya, küflenmeye, su birikimine, çürümeye müsaade etmez.
Islak elbiselerinizle sıcak kalıp ısınamayacağınız gibi duvarlarınız ıslak/rutubetli iken de evinizin ısınması mümkün olmaz.
Thermo-Shield® Dış Cephe yalıtım malzemesinin eşsiz yapısı duvarlarınızda yıllarla biriken rutubetin dışarı atılmasını sağlayarak binanızı adeta kışa hazırlar.
Thermo-Shield® Dış Cephe yalıtım kaplamalarını hayalinizdeki her türlü renk tonunda uygulayabilirsiniz. Dilersiniz binanızın mevcut renginde de uygulanabilir.
Rengi solmadığından farklı zamanlarda yapılan uygulamalar arasında ton farkı oluşmaz. Diğer dış cephe boyalarında dolgu malzemesi olarak çeşitli killer, mineraller kullanılır.
Organik bazlı bu malzemeler iklim koşullarında hızla deforme olur.
Thermo-Shield® Dış Cephe kaplaması %100 sentetik malzemelerden yapılmıştır ve bileşimindeki temel dolgu maddesi uzay teknolojisinde kullanılan seramik küreciklerdir. Bu üstün teknolojisi sayesinde Thermo-Shield®’in milim kalınlığındaki ince bir tabakası dahi 5-10 cm kalınlıktaki diğer yalıtım malzemelerine eşdeğer yalıtım sağlar ve enerji sarfiyatınızda % 50’ye varan tasarruf sağlar.

THERMO-SHIELD® INTERIOR - İÇ CEPHE

Seramik kürecikli yapısıyla ısı ses ve su yalıtımı sağlar, ses yankılanmasını, titreşimi önler. Su bazlıdır, toksik madde içermez. Çevre dostudur. Küflenme ve nemlenmeyi önler. İsteğe göre renklendirilebilir. Rengi zamanla solmaz. Rulo veya tabanca ile kolaylıkla uygulanır. Üstün yanmazlık ve dumansızlık özelliğine sahiptir.
Thermo-Shield® İç Cephe duvar kaplaması saten görünümünde, ışığın etkisiyle ışıldayan, pürüzsüz bir görüntü sağlar. Formülündeki seramik kürecikler sayesinde ışığı mükemmel şekilde yansıtarak en karanlık oda ve koridorlara dahi bir ferahlık getirir.

THERMO-SHIELD® INTERIOR – İÇ CEPHE Laboratuvar testleri beyaz Thermo-Shield® İç Cephe kaplamasının, normal bir beyaz boyaya göre %37 daha az ısı kaybı sağladığını göstermiştir. Thermo-Shield® Çatı ve Dış cephe uygulamaları ile birlikte % 50’ye varan enerji tasarrufu sağlar.
Thermo-Shield® İç Cephe, rutubet, terleme, nem veya küf yapmayan ve nefes alan özelliği ile cephedeki fazla nemi dışarı atarak duvarınızı kışa hazırlar.
Toksik madde içermez, kir tutmaz, toz yapmaz, zararlı buhar çıkarmaz.
İç ortamda ısı kaynağında ısınan moleküller, Thermo-Shield®’deki seramik küreciklere çarparak yansır. Bu durum, ortamdaki ortalama radyant ısı ortalamasını arttırarak hissedilen sıcaklığı yükseltir. İç ortamlarda daha az enerji ile daha etkin ısınma sağlar.
Thermo-Shield® İç Cephe aynı zamanda ortamdaki ses kalitesini ve akustiği iyileştirir, yankılanmayı azaltır ve ses yalıtımı sağlar.
Thermo-Shield® İç Cephe kaplaması A Sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir.

THERMO-SHIELD® TANK - TANK/ENDÜSTRİYEL

Yüksek derecede ısı yalıtımı sağlar. Tank, boru ve diğer endüstriel ekipmanların çeperlerine ısı kaybına karşı veya içerdeki ısıyı koruma amaçlı uygulanan üstün performanslı likit seramik yalıtım malzemesidir. A sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir. İsteğe göre renklendirilebilir.
Thermo-Shield® Tank/Endüstriyel sanayi tesisleri ve ekipmanlarının dış yüzey sıcaklıklarını düşürmek, ısı kayıplarını önlemek için geliştirilmiş yüksek yalıtım özelliği olan elastik bir yalıtım kaplamasıdır.
Seramik kürecikli formülü sayesinde ekipmanlarınızın yüzeyinde bir ısı kalkanı gibi vazife görür. THERMO-SHIELD TANK1Toksik madde içermez, çevre dostu bir üründür.
Arzulanan şekilde renklendirilebilir. Mat görünümdedir, ancak arzu edilirse Thermo-Shield® Clear ile kaplanarak parlak bir yüzey görüntüsü elde edilebilir.
Yıkanabilir, kir tutmaz, %20’lik hidroklorik asit ve %25’lik sülfürik asit de dahil olmak üzere 26 ayrı kimyasala karşı dirençlidir. Amerikan Underwriter Laboratories’den A sınıfı Yanmazlık Sertifikası mevcuttur.

THERMO-SHIELD® STUCCO - DEKORATİF

Su bazlı, boya ve diğer çok kompenantlı stucco sistemlerinin yerine kullanılan dekoratif, kaplama malzemesidir. İçeriğinde bulunan likit seramik sayesinde ısı yalıtımı sağlar. Yapısındaki %100 akrilik polimer reçine sayesinde duvarın nefes almasına imkan verir. Rutubetlenme ve küflenmeyi engeller.

THERMO-SHIELD® WOOD & DECK - AHŞAP & GÜVERTE

Formülündeki özel katkılar sayesinde güneşten gelen yıpratıcı ultraviyole ışınlarını bloke eder.  Ahşap yüzeylere derinlemesine nüfuz ederek suya, neme karşı yüksek koruma sağlar.

THERMO-SHIELD® CLEAR - ŞEFFAF

Her türlü yüzeyin korunması, muhafazası ve kullanım ömrünün uzatılması amacıyla kullanılan üstün bir su itici akrilik malzemedir. Akışkanlığı ve mikroskobik nüfuz kabiliyeti ile yüzeyin en ince detayına nüfuz eder.  Thermo-Shield® Çatı, İç-Dış Cephe, Tank-Endüstriyel, Dekoratif kaplamalarına parlak bir görünüm vermek ve koruyuculuğu arttırmak için de kullanılır.

THERMO-SHIELD® METAL PRIMER

Su bazlı, pas kovucu %100 akrilik reçine, korozyon önleyici bir primerdir.

THERMO-SHIELD® RUST CONVERTER - PAS GİDERİCİ

Mevcut paslanmayı durdurur, oluşacak korozyonu önler ve kalıcı bir bariyer oluşturur. Zımparalama veya kazıma gerektirmez.  Thermo-Shield®  Tank-Endüstriyel uygulaması öncesinde paslı yüzeylere primer/astar olarak tatbik edilir.

THERMO-SHIELD® ACRYLIC FLEX TAC

Thermo-Shield® Çatı, İç-Dış Cephe kaplamalarının bitümlü yüzeylerde uygulanması öncesinde bağlayıcı kat olarak tatbik edilir.

THERMO-SHIELD® EXTERIOR/INTERIOR PRIMER – İÇ/DIŞ PRİMER

% 100 Akrilik reçineden mamul, su bazlı, elastomerik, çok dayanıklı, UV dirençli bir primerdir. Değişken geçirgenlik özelliği sayesinde binanın veya duvarın nefes almasını sağlar. Üstün yapışma özelliği ile astar olarak ve/veya yıpranmış yüzeylerin restorasyonunda ideal sonuç verir.