SAHA DENEYLERİ

Thermo-Shield®, uygulandığı alanlarda en zorlu koşullarda uzun süreli saha test ve deneylerine tabi tutulmuş ve bunlardan başarıyla geçmiştir.

Saha Testlerinin Bazıları

Fiberglastan Yapılmış 8 Ton Kapasiteli Yem Depolama Tankı (Japonya)
Thermo-Shield® ile kaplı tankın içi gün içinde 4,4°C daha serin kalmıştır.

3 Ayrı Konutun Enerji Sarfiyatının Karşılaştırması (St. Louis, ABD)
Bir yıl sonunda yapılan hesaplamalar Thermo-Shield® Dış Cephe ile kaplı konutun elektrik faturasında %42 tasarruf sağlandığını göstermiştir.

Thermo-Shield® Çatı Malzemesi ile termal kaplama yapılmış Ev (Florida, ABD)
Çatı kaplama uygulamasından önce dış ortam sıcaklığı 31°C  iken çatı katında gün içi ortalama sıcaklık 52°C olarak ölçülmüştür. Thermo-Shield® Çatı uygulamasından sonra çatı katı sıcaklığı 35°C’ye inmiştir. Bir yıl sonra yaptığı karşılaştırmada müşteri, elektrik faturasında 3’te1 oranında düşüş tespit etmiştir.

Oakridge Ulusal Laboratuvarlarında Uzun Dönemli Isı Akış Testi (Tennessee, ABD)
Yaz boyunca mevcut çatılar üzerinde yapılan gözlemler Thermo-Shield® Çatı uygulamasının APP Bitüm Çatı kaplamalı çatılarda ısı akışını gündüz vaktinde %75-80 düzeyinde azalttığı ölçülmüştür.

Metal Depo Yapıları Üzerinde Bağımsız Japon Laboratuvarı Tarafından Yapılan Testler (Japonya)
Thermo-Shield® Dış Cephe kaplı metal depoların iç sıcaklıkları , duvarlarına 2 inch (5,1 cm) kalınlığında çatılarına ise 3 inch (7,6 cm) kalınlığında camyünü uygulanan depoların iç sıcaklıklarından çok daha düşük kalmıştır. Ayrıca, Thermo-Shield® kaplı yapılar güneş battıktan sonra daha çabuk serinlemiştir. Bu durum, diğer yalıtım malzemelerinin gündüz depoladıkları ısıyı gece boyunca vermeye devam ederek yapıların sıcak kalmasına yol açtığını göstermektedir.