Sertifikalar

ENERGY STAR, hem enerji tasarrufu hem de enerjinin en iyi şekilde kullanılması için Amerikan Enerji Bakanlığı ve Çevre Koruma Ajansı (Environmental Protection Agency (EPA) tarafından geliştirilen uluslararası bir standarttır. ENERGY STAR logosu kullanmayı hak etmiş ürünler, belirlenen enerji tasarrufu seviyeleri konusunda çok ciddi testlerden geçirilmektedirler. Avrupa Birliği, Japonya, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Tayvan da ENERGY STAR standardını kendi standartları olarak kabul etmiştir.

Thermo-Shield® enerji tasarrufu sağlayan üstün özellikleri ile bu sertifikayı almaya hak kazanmıştır. Üretici SPM Thermo-Shield® Inc.  firması aynı zamanda ENERGY STAR’ın çözüm ortağıdır.

UL SERTİFİKASI, bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kurumu olan UL (Underwriters Laboratories Inc.) tarafından ürünlere verilen bir onaydır. ABD merkezli olan UL, temel olarak güvenlik konusuna yoğunlaşan, dünyaca kabul görmüş, bağımsız, ürün güvenlik sertifikasyon kurumudur. Ürünler, malzemeler, bileşenler, montajlar, aletler ve teçhizatlar için standartlar ve test prosedürleri geliştirir.

Thermo-Shield® UL’den A sınıfı Yanmazlık Sertifikası sahibidir. A sınıfı yanmazlık sertifikası sadece en güçlü yangın kategorisi testinde yanmazlık özelliği gösterebilen ürünlere verilmektedir.

COOL ROOF RATING COUNCIL (CRRC) Amerika’da 1998 yılında çatı kaplama ürünlerinin koruma gücünün değerlendirilmesi amacıyla kurulan bağımsız bir değerlendirme kuruluşudur. Binaların enerji tasarrufu bakımından en önemli kısmı olan çatılarda kullanılan kaplama malzemelerinin güneş ışığını yansıtma gücü ve ısıyı içeri almayarak yayma kabiliyeti bakımından  test ederek sertifikalandırır.

Thermo-Shield® üstün yansıtma ve yayma kabiliyeti ile CRRC’nin standartlarına göre diğer birçok çatı kaplama ürününü geride bırakarak CRRC onayını almıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilen ve SPM Thermo-Shield® Inc. firması tarafından üretilmekte olan Thermo-Shield® ürünleri alanında dünyanın en prestijli sertifikalarını almaya hak kazanmış, ayrıca alanında en muteber standart testlerinden başarıyla geçmiştir.