YAPI İNŞAAT & KONUT UYGULAMALARI

Özellikle son katta yer alan dairelerde, çatı katlarında yaşayan ev sakinleri  Thermo-Shield® Çatı uygulamaları sonrasında büyük rahatlığa ve konfora kavuşur. Çatıdan iletilen yaz aylarının kavurucu sıcağı ve kış aylarının dondurucu soğuğu kesilmiş olur.

Kombi/kat kaloriferi kullanılan çok katlı konutlarda, yan, alt veya üst dairenin boş olması veya komşunun konutunu ısıtmaması sebebiyle ısıtma maliyetleri artmaktadır.  Thermo-Shield® İç Cephe kaplaması ile komşu kaynaklı ısı kayıpları ve fazladan maliyetler engellenmiş olur.

Şantiyelerde kullanılan prefabrik yapılarda (metal veya ahşap), çadır yapılarda, geçici işçi barınaklarında, ısı, nem, korozyon ve ses yalıtımında Thermo-Shield® ürünleri mükemmel sonuçlar verir. Bu yapılarda yoğuşma ve küflenmeyi önler.

Isı kontrolü zor olan büyük hangar, depo, garaj gibi yapıların içleri özellikle yaz aylarında içeride çalışmayı imkansız kılacak kadar ısınır. Thermo-Shield®  ürünleri ile kaplanması halinde bu yapıların iç ortamları artık aşırı bir şekilde ısınmaz, içerde çalışanlara konforlu ve rahat bir çalışma ortamı sağlanır. Üstelik bu tür yapıların Thermo-Shield® ile kaplanma işi çok kısa sürede tamamlanır.

Kullanım alanlarından bazıları şunlardır: bina iç-dış cepheleri, çatılar, balkonlar, garajlar, bodrum duvarları, soğuk hava depoları, antrepolar, çelik konstrüksiyon yapılar, soğuk köprü alanları, prefabrik ahşap veya metal yapılar, konteyner yapılar, çadır/tente yapılar, barakalar, hangar ve depolar.

ev Uzay teknolojisinden yararlanarak üretilen likit seramik kürecikli Thermo-Shield® ürünleri inşaatlarda, konut ve ofis binalarında çok farklı yapı ve ünite de kullanılan etkili bir termal kaplama malzemesidir. Binanıza solmayan, çatlamayan, esnek, iklim koşullarında aşınmayan, pürüzsüz, şık görünümlü cepheler kazandırır. ENERGY STAR sertifikalı Thermo-Shield® ürünleri enerji sarfiyatınızı  %50’ye kadar düşürür.

Yapılarda hem enerji kayıplarını minimuma indirerek hem de dış çevrenin aşındırıcı etkileri ile güneşin ultraviyole ışınlarından koruyarak bakım-onarım- yenileme maliyetlerini düşürür, enerji maliyetlerinde yüksek tasarruf sağlar.

Amerika’da üretilen Thermo-Shield® ürünleri 60 ülkeye ihraç edilmektedir. Thermo-Shield® Termal Kalkan ürünleri 1980’lerden beri dünyanın dört bir köşesinde yüzlerce projede kullanılmış, üstün termal koruma kabiliyeti ve dayanıklılığı her iklim koşulunda ve çeşitli yüzeylerde kanıtlanmıştır.

Binaların çatılarında Thermo-Shield® Çatı, dış cephelerinde Thermo-Shield® Dış Cephe, iç duvarlarında Thermo-Shield® İç Cephe kullanımı ile maksimum termal koruma sağlanır.

Hem yeni inşaatlarda hem kullanımda olan eski binalarda kolaylıkla kullanılabilir.

Mitsubishi Korfez Bolge Merkezi_2

Dış cephelerde bulunan boru, aktarma aparatları vb. uzantıların sökülmesi veya iskele kurulması gerekmez. Proje uygulaması yapının büyüklüğüne bağlı olarak birkaç gün ile bir hafta arası gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Proje veya usta hataları sebebiyle oluşan soğuk köprü sorunlarını ortadan kaldırır ve ısı kayıplarına son verir.

Diğer malzemelerle yapılan mantolama yöntemlerinde yapıların mimari detayları ve dış dekor görselleri bozulur veya kaybolurken Thermo-Shield®  uygulamalarında bu tür olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaz.

YAPI, İNŞAAT VE KONUTLARDA BAZI UYGULAMA ALANLARI

 • Bina dış cepheleri
 • İç cepheler
 • Çatılar
 • Balkonlar
 • Garajlar
 • Bodrum duvarları
 • Kalorifer tesisatları
 • Soğuk hava depoları
 • Antrepolar
 • Çelik konstrüksiyon yapılar
 • Soğuk köprü alanları
 • Prefabrik ahşap veya metal yapılar
 • Konteyner yapılar
 • Çadır/tente yapılar, Panjurlar
 • Barakalar
 • Hangar ve Depolar

KULLANILACAK  TERMAL KALKAN ÜRÜNLERİ

Yapı, inşaat ve konutlarda:

Thermo-Shield® Dış Cephe,
Thermo-Shield® Çatı,
Thermo-Shield® İç Cephe ürünleri kullanılır.

Ayrıca yanı sıra yerine göre
Thermo-Shield® Dekoratif,
Thermo-Shield® Ahşap&Güverte,
Thermo-Shield® Şeffaf,
Thermo-Shield® Acrylic Flex Tac,
Thermo-Shield® İç/Dış Primer ürünleri de uygulanabilir.