ULAŞTIRMA / NAKLİYE ARAÇLARI UYGULAMALARI

Üstün termal koruma ve korozyon önleyici niteliklere sahip Thermo-Shield® ürünleri ultraviyole ışınlara dirençli yapısı ile sürekli güneş altında kalan ulaştırma araçları, yakıt tankerleri, frigorifik kasalı araçlar, süt toplama vb. araçlarda mükemmel sonuçlar verir.
Üstün termal koruma sayesinde Thermo-Shield® Tank/Endüstriyel, uygulandığı otobüs, servis araçları, karavan, treyler vb. araçların iç ortam sıcaklığında önemli düşüşler sağlar. Özellikle sıcak iklimlerde veya yaz güneşinden mustarip illerde klima kullanımını azaltarak yakıt tasarrufu, klimasız araçlarda ise daha konforlu ortamlar sağlar.

Özellikle büyük otobüs veya uzun nakliye araçlarında kayıplar temel olarak soğutucu akışkanın soğutma makinasından soğutulacak noktaya taşınması sırasında oluşmaktadır. Bu sebeple, bütün boru hatları ve bağlantı elemanları terleme ve ısı kazanımını engelleyecek bir termal koruma malzemesi ile kaplanmalıdır.
Likit seramik küre teknolojili Thermo-Shield® Tank /Endüstriyel iklimlendirme boru sistemlerinde mükemmel bir termal koruma sağlar. Mineral yünlü diğer yalıtım malzemeleri gibi nem tutmadığından (rutubet malzeme içinde yürümediğinden), korozyonu önleyerek sistem ömrünü uzatır, çalışma verimliliğini arttırır. Soğutucu sistemlere daha az yük bindiğinden işletme maliyetleri de azalır.

Süt toplama tankları, frigorifik kasalı araçlar, yakıt tankerleri, su tankerleri vb. ünitelerin dış çeperlerine uygulanması halinde Thermo-Shield® Tank/Endüstriyel, bu ünitelerde varsa soğutucu sisteme binen yükü önemli ölçüde azaltır. Bu araçlarla taşınan ve sıcaklığa karşı duyarlı malzemenin (kimyasal, süt, yakıt vs.) ısınması ile oluşabilecek zararları bertaraf eder.

Yat ve gezinti tekneleri ve gemi güverteleri yaz güneşi altında üzerinde yürünemeyecek kadar ısınırlar. Bu deniz araçları gün batımından sonra dahi gün boyu absorbe ettikleri ısıyı yaymaya devam ettiğinden konforlu ortam sağlamazlar. Güverteleri ultraviyole dirençli Thermo-Shield® Çatı ile kaplanan deniz araçlarında mükemmel bir termal koruma sağlayarak araçlardaki gece ve gündüz konforunu yükseltir. Thermo-Shield® Çatı ayrıca gölgeliklere, tekne üst yapılarına, tentelere, bot ve tekne kılıflarına da tatbik edilerek termal ve ultraviyole ışınlardan koruma sağlanabilir.

ULAŞTIRMA / NAKLİYE ARAÇLARINDA BAZI UYGULAMA ALANLARI
  • Otobüsler
  • Servis araçları
  • Süt toplama tankları
  • Frigorifik kasalı araçlar
  • Yakıt tankerleri
  • Su tankerleri
  • Karavanlar
  • Treylerler
  • Yat ve tekneler
  • Gemi güverteleri

KULLANILACAK ÜRÜNLER

Ulaştırma/Nakliye araçları termal kaplamalarında temel olarak Thermo-Shield® Tank/Endüstriyel ile Thermo-Shield® Çatı kullanılır.

Ayrıca yerine göre Thermo-Shield® Ahşap & Güverte, Thermo-Shield® Şeffaf, Thermo-Shield® Pas Giderici, uygulanır.